گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


صفحات وبلاگ
نویسندگان
  • ()

نوع اثر ( طبيعت . تاريخي . و زيارتي و ... ):  طبيعت زيبا و تفرجگاه

دوره تاريخي ساخت . تشكيل  . بوجود آمدن يا ... : شبه جزيرهٔ ميان‌كاله شبه جزيره‌اي است در منتهي اليه جنوب شرقي درياي خزر ، در دوازده كيلومتري شمال شهر بهشهر واقع در استان مازندران . مساحت آن بيش از شصت‌و هشت هزار هكتار و ارتفاع آن بين ۱۵ تا ۲۸ متر كمتر از سطح درياي آزاد است . اين شبه جزيره، خليج گرگان را از درياي خزر جدا مي‌كند. زمين‌هاي شبه جزيره بوته‌زار بلند هستند و از قديم مرتع گاوداران بوده‌است .

توضيح مختصري در خصوص معرفي مكان : در نوك خاوري اين شبه جزيره روستاي آشوراده قرار دارد كه داراي تأسيسات شيلاتي است. آشوراده در فاصله كم و در روبروي بندر تركمن واقع شده‌است. اين شبه جزيره از شمال به درياي خزر، از شرق به آشوراده، از جنوب به خليج گرگان و از غرب به بندر جديد اميرآباد محصور است

از روستاهاي اين شبه جزيره عبارت‌اند از: آشوراده، ميان‌قلعه، قزل شمالي، قزل‌مهدي و قواسطل. نام ميان‌كاله دگرگون ‌شدهٔ نام ميان‌قلعه ‌است

تالاب

تالاب ميانكاله بخشي از اين شبه جزيره ‌است و در سوي باختر آشوراده قرار دارد . اين تالاب اولين تالاب بين‌المللي ثبت شده در فهرست تالاب‌هاي كنوانسيون رامسر است. در اين تالاب كه ۱۰۰ هزار هكتار مساحت دارد ۴۰ گونه پرنده زندگي مي‌كنند. زمين‌هاي آن مجموعه‌اي از شنزارهاي ساحلي، اراضي باتلاقي، آبگيرها، مرداب جنگلي با پوشش درختچه‌هاي گز ، جنگل انارستان، بوته‌هاي تمشك و زمين‌هاي پست و گره ‌افتاده هستند.

زندگي و گياهي و جانوري

گونه‌هاي گياهي و جانوري تالاب و شبه جزيره:

· گونه‌هاي گياهي: انارترش وحشي، تمشك، سازيل، ازگيل، داغداغان، سياه‌تلو، سپيدار، علف شور، جگن و علف هفت‌بند

· گونه‌هاي جانوري: گرگ، شغال، روباره، جوجه تيغي، گربه وحشي، خوك و خوك درياي خزر)، پرندگان (فلامينگو، دراج (بومي)، شاهين، بحري و زنگوله‌بال (مهاجر عبوري)، ورود پانصد هزار پرنده از سيبري)، ماهي‌ها (كپور، كفال، كلمه، ماهي سفيد، سوف، ماش و كاراس)

گونه‌هاي جانوري كمياب و در خطر انقراض ميان‌كاله عبارت‌اند از:قوي فريادكش، پليكان پاخاكستري، فلامينگو، اردك سرسفيد ، عروس‌غاز، غاز پازرد، طاووسك، چنگر و مرگونس سفيد. اين جانوران در فهرست ممنوعيت تجارت جهاني پرندگان در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

وضعيت آب و هوايي :  معتدل

آدرس : مازندران . دوازده كيلومتري شمال شهر بهشهر .

فاصله تا مركز استان : 60  كيلومتر

نوع راه ارتباطي : زميني
 چهارشنبه سیم 9 1390 ::

نوع اثر   :  تفريحي. ديدني

دوره تاريخي ساخت . تشكيل  . بوجود آمدن يا ... : اين هتل با معماري بسيار زيبا در مركز شهر در دامنه كوههاي مشجر و فضاي سبز با محوطه‌سازي چشم نواز واقع شده ودر سال ‪ ۱۳۱۷شمسي مورد بهره برداري قرار گرفته‌ است .

وضعيت امكانات و تسهيلات تفريحي . گردشگري . حمل ونقل و اسكان و ... آن مكان :

توضيح مختصري در خصوص معرفي مكان :  زيربناي اين هتل حدود پنج هزار متر مربع در سه طبقه به لحاظ نوع معماري، زيبايي، موقعيت مكاني و تجهيزات يكي از مشهورترين هتل‌هاي خاورميانه به شمار مي‌رود.......

وضعيت آب و هوايي :  معتدل

آدرس :  مازندران . رامسر

پفاصله تا مركز استان : 255 كيلومتر

نوع راه ارتباطي : زميني

ميانگين تعداد بازديدكنندگان از آن مكان در سال :

با عبور از پله هاي هتل وارد طبقه همكف مي شوم، در دو طرف پله هاي عريض دو نماد از شير سنگي به ميهمانان خوشامد مي گويند. مديريت فعلي هتل درصدد است كه آن را تبديل به موزه كند و مي گويد اين يكي از معدود هتل هايي است كه در فهرست ثبت آثار ملي قرار گرفته است. اولين پايه هاي ساخت و ساز هتل قديم رامسر در سال 1311 بوده كه سه سال به طول انجاميد .

هتل قديم رامسر كه بيش تر به يك ويلاي بزرگ اشرافي شبيه است تا يك هتل، داراي يك زيرزمين است كه تبديل به سفره خانه سنتي شده و در مجموع داراي 25 اتاق و پنج سوئيت است. اروپايي ها در ساخت هتل نقش بسزايي داشتند و مجموعه اي از سليقه هاي آلماني ها كه در ساخت آن حرف اول را زدند، انگليسي ها كه طراحي داخلي را عهده داشتند و ايتاليايي ها كه محوطه سازي كردند را در خود گرد آورده است. در ورودي از بتن و ساج ساخته شده و بسيار خيره كننده است . قرينه سازي اين هتل با طبيعت يكي از شگفت انگيزترين شاهكارهاي معماري در هتل هاي دنياست. مركز هتل قديم رامسر با وسط بلوار و نخلي كه در ضلع شمالي آن قرار دارد در يك راستاست. وقتي در ايوان آن مي ايستي فار دريايي را كه قرينه آن است مي بيني در همان سال هاي اول ساخت هتل، دست اندركاران در پي وجود چشمه آبگرم در نزديكي آن بودند كه با آزمايش اين آبگرم متوجه شدند در بين 110 چشمه آبگرم شناسايي شده در آن زمان در جهان داراي رتبه هفتم است و به اين ترتيب در كنار هتل، مجموعه آبگرم براي آب درماني هم راه اندازي شد.

در حياط پشتي اين هتل نمادي نصب شده كه _40 نماينده از 40 كشور صلح و دوستي در هنگام سفر خود به ايران در گذر از رامسر و اقامت در هتل قديم رامسر آن را نصب كردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه سیم 9 1390 ::

:آزاد كوه قله يي است از سلسله جبال البرز در البرز مركزي به ارتفاع 4300 متر در محدوده ي شهرستان نور كه به وسيله ي گردنه ي چرن قله ي سرماهو و گردنه ي سرماهو به شكل خط راُس نعل واري در جهت شرق جنوب و غرب به قله ي يخچال و كمانكوه به خط رأس متصل است و از ديگر جهات آزاد.

آزادكوه از تيغه سرخاب

جبهه ي شمالي اين كوه اين كوه داراي سوزني ها و پرتگاههاي خطرناگ مي باشد اين قله داراي دو شاخك شمال غربي و شمال شرقي است كه روي هر دو آثار خرابه هاي باستاني موجود است. راه نرمال صعود به اين قله از روستاي كلاك بالا آغاز مي شود(جاده چالوس بعد از تونل كندوان پل زنگوله روستاي كلاك بالا).

اولين صعود زمستاني توسط عباس حسيني، محمد خسرو شاهي، بهمن شهوندي و ناصر حيدر پور از كانون كوهنوردان تهران 1344.

صعود اولين بار توسط برادران ميناسيان سال 1329 و دومين صعود توسط كوهنوردان باشگاه آرارات به سرپرستي اميل ماركاريان انجام گرفت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

دوشنبه شانزدهم 8 1390 ::

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای محفوظ است
X